Szantaz emocjonalny Jak sie obronic przed manipulacja i wykorzystaniem

Szantaz emocjonalny Jak sie obronic przed manipulacja i wykorzystaniem

Description

Większość emocjonalnych szantażystów to nie potwory. Jak zobaczymy, rzadko kierują nimi złe intencje, ale raczej – ich własne demony. – Susan Forward

„Dlaczego niektórzy ludzie potrafią przetłoczyć nas emocjonalnie, sprawiając, że czujemy się jak ofiary? Dlaczego nie potrafimy się przed tym obronić? Dlaczego nigdy nie przedstawiamy swojego punktu widzenia? Dlaczego czujemy się zdezorientowani i bezsilni? Dlatego że stoi za tym sprytny szantaż emocjonalny, któremu ulegamy częściej, niż nam się wydaje.

Autorka książki, Susan Forward i Donna Frazier, przedstawiają typowe zachowania szantażystów emocjonalnych, a także stosowane przez nich metody wywierania wpływu i skutki ulegania ich manipulacji. Proponują skuteczne strategie obrony przed uwikłaniem w emocjonalną zależność. Taka zależność to pułapka, w którą łatwo wpaść, ale z której dużo trudniej się uwolnić.

Szantażysta doskonale wie, czego chce. Zręcznie manipuluje, aby zawsze postawić na swoim. Akceptuje nas wyłącznie wtedy, gdy na wszystko się zgadzamy, a kiedy nie chcemy ulec – odrzuca, grozi, karze, odwołuje się do poczucia obowiązku i wzbudza poczucie winy. Człowiek ulegający szantażowi zapomina o swoich potrzebach, uczuciach i pragnieniach, czuje się przegrany i sfrustrowany. Zrobi wszystko, by zadowolić bliską mu osobę. Relacja z szantażystą jest toksyczna, trudno się z niej wyzwolić. Stawienie czoła emocjonalnej manipulacji wymaga odwagi. Jest jednak możliwe. Ta książka da ci siłę, by to zrobić.

· Nauczysz się rozpoznawać szantaż emocjonalny

· Dowiesz się, jakie metody stosuje szantażysta

· Zrozumiesz, co sprawia, że jesteśmy podatni na szantaż

· Poznasz proste i skuteczne techniki obrony przed szantażem emocjonalnym


Download Szantaz emocjonalny Jak sie obronic przed manipulacja i wykorzystaniem (9788374897037).pdf, available at oeboroniauthor.com for free.

Details

Author(s)
Susan Forward, Donna Frazier
Format
Paperback | 280 pages
Dimensions
156 x 233 x 17mm | 415g
Publication date
01 Jan 2017
Publisher
GWP
Publication City/Country
Poland
Language
Polish
Edition Statement
3. Auflage
ISBN10
8374897031
ISBN13
9788374897037
Bestsellers rank
3,078,767